Nové díly Cest domů

V televizi Prima se rozhodli zaplnit prázdné místo večerního rodinného seriálu, který by se svojí oblíbeností mohl rovnat konkurenční Ordinaci v růžové zahradě. Pro tento účel angažovali osvědčený tým, pod jehož taktovkou měl vzniknout epos Shakespearovského pojetí. cesty domů si pro svoji hlavní dějovou linku propůjčili osvědčený model nekončícího boje dvou nesvářených rodin. Na pozadí nemilosrdné nesnášenlivosti se však nenápadně rodí láska, která narozdíl od svého originálu má naději na lepší konec. Šimon s Vendy to ale rozhodně nebudou mít jednoduché. S principu se musí nenávidět, i přesto, že za jiných okolností by si na první pohled padli do oka. Jenže láska je mnohem mocnější, než cokoliv jiného a dokáže si najít cestu i přes nepřízeň osudu.

A tím zlomovým bodem bylo rozhodnutí dvou přátel překročit hranici. Onu osudovou noc se zemřela sestra Petra Kosíka, první manželka Rudolfa Bernáta. To na dlouhé roky rozehrálo žabomyší války bez viditelného konce. Jediný, kdo nepřestal věřit v usmíření byla Rudolfova matka. Ta si pro oba připravila hodně neobvyklý odkaz. Rudolf po ní zdědí rodný dům jen za podmínky, že po ní napůl přebere ordinaci s Kosíkem. I přes počáteční odpor se nakonec daří nějak uspořádat ordinační hodiny a pochopit hloubku tohoto dědictví. Zině Bernátové se podařilo najít člověka, jenž za celou tragédii mohl. Rudolfa s Petrem tak začíná spojovat snaha o dosažení spravedlnosti.

Bernátové a Kosíci se po nejedné peripetii nakonec dokázali vypořádat s nástrahami života a nalézt ty své cesty domů. Avšak v Hradci žijí i Dalibor Dušek a Hynek Kenigr. Ani tito dva nemají zrovna přátelské vztahy a nenávist mezi nimi plane již od vojny. Od té doby soupeří v soukromém životě i práci. Hynek jakožto prokurátor dozoruje dost případů, které Dalibor vyšetřuje. A aby neměli takhle málo důvodů k potyčkám, Daliborova žena Veronika se stěhuje za svým milencem Hynkem. Tihle dva mají tisíc důvodů se nesnášet, přesto přijde okamžik, kdy budou odkázáni jeden na druhého. Oba dožene temná minulost, s níž nebude snadné se vyrovnat. Nové díly online přinášení pokračování příběhu ze známého prostředí očima aktérů cest domů 2.